Najlepszy przewodnik Warszawa - Syrenki - wspaniałe zwiedzanie Warszawy. Odkryj z nami najmniej znane zakątki Warszawy. Oprowadzamy wycieczki od wielu lat. Posiadamy ogromne doświadczenie w gwarantowaniu profesjonalnego zwiedzania Warszawy. Najlepszy przewodnik Warszawa - Syrenki - wspaniałe zwiedzanie Warszawy. Odkryj z nami najmniej znane zakątki Warszawy. Oprowadzamy wycieczki od wielu lat. Posiadamy ogromne doświadczenie w gwarantowaniu profesjonalnego zwiedzania Warszawy.
Warszawa Dla początkujących

WARSZAWA EXPRESS (3h)
Masz mało czasu na zwiedzanie Warszawy? Poznaj najważniejsze zabytki i atrakcje Warszawy podczas ekspresowego zwiedzania w trzygodzinnym programie WARSZAWA EXPRESS. Zobaczysz z nami odbudowaną z gruzów po zniszczeniach wojennych Starówkę (wpisaną na Listę UNESCO). Plac Zamkowy z kolumną Zygmunta i Zamkiem Królewskim, archikatedrę św. Jana z grobami wielkich Polaków, Rynek Starego Miasta i warszawską Syrenkę. Poznasz najpiękniejsze uliczki i zaułki pełne historycznych pamiątek, Barbakan, Mury Obronne z Pomnikiem Małego Powstańca.

WARSZAWA INTERCITY (6h)
Reprezentacyjne ulice, pałace i rezydencje. Czyli wszystko to, co musisz odwiedzić w Warszawie. Obejrzysz Belweder – siedzibę Prezydenta RP, Łazienki – jeden z najpiękniejszch parków w Europie z Pomnikiem Fryderyka Chopina, jednym z najbardziej znanych warszawskich monumentów. Poznasz Trakt Królewski: Aleje Ujazdowskie, dzielnicę ambasad, Sejm RP, Plac Trzech Krzyży (salon „warszawki”). Reprezentacyjne promenady: ulice Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście z kamienicami mieszczańskimi, kościołem Świętego Krzyża (tu znajduje się serce Fryderyka Chopina) pomnikiem Mikołaja Kopernika, Uniwersytetem Warszawskim, Pałacem Prezydenckim. Zobaczysz odbudowaną z gruzów po zniszczeniach wojennych Starówkę (wpisaną na Listę UNESCO). Plac Zamkowy z kolumną Zygmunta i Zamkiem Królewskim, archikatedrę św. Jana z grobami wielkich Polaków, Rynek Starego Miasta i warszawską Syrenkę. Poznasz najpiękniejsze uliczki i zaułki pełne historycznych pamiątek, Barbakan, Mury Obronne z pomnikiem Małego Powstańca. Następnie odwiedzimy plac Krasińskich, a na nim pomnik Powstania Warszawskiego i zobaczymy miejsce, w którym Powstańcy zeszli do kanałów ewakuując się z oblężonej Starówki. Przespacerujemy się ulicą Miodową z zabytkowymi pałacami magnackimi, by dalej ulicą Senatorską dojść na Plac Teatralny, gdzie rzucimy okiem na dawny Ratusz i Teatr Wielki. Stamtąd dotrzemy na Plac Piłsudskiego.Tam, obok Grobu Nieznanego Żołnierza, staniemy w miejscu, z którego Jan Paweł II w 1979 roku wypowiedział słynne słowa: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi”. Na koniec zostaje nam rzut oka na największy plac Europy: Plac Defilad, nad którym góruje najwyższy budynek stolicy – Pałac Kultury i Nauki.

WARSZAWA POSPIESZNY (8h – całodzienna)
Stolica od A do Z. Przed nami dzień pełen atrakcji w dawnym mieście rezydencjalnym królów i magnatów, a dziś tętniącym życiem nowoczesnym centrum kultury, polityki i biznesu. Naszą wycieczkę rozpoczniemy w Wilanowie, gdzie obejrzymy pałac Jana III Sobieskiego i barokowy zespół parkowy. Przejedziemy nowo wybudowaną Aleją Rzeczpospolitej w pobliżu Świątyni Opatrzności. Dalej ruszymy w kierunku centrum miasta i zatrzymamy się pod Belwederem – siedzibą Prezydenta RP. Odwiedzimy Łazienki – jeden z najpiękniejszch parków w Europie z z Pomnikiem Fryderyka Chopina, jednym z najbardziej znanych warszawskich monumentów. Przejedziemy przez Trakt Królewski. Zobaczymy Aleje Ujazdowskie, dzielnicę ambasad, Sejm RP, Plac Trzech Krzyży (salon „warszawki”). Reprezentacyjne promenady: ulice Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście z kamienicami mieszczańskimi, kościołem Świętego Krzyża (tu znajduje się serce Fryderyka Chopina), pomnikiem Mikołaja Kopernika, Uniwersytetem Warszawskim, Pałacem Prezydenckim.

Przerwa na obiad.

Nasz przewodnik pokaże Ci jak wygląda obecna warszawa. Będziesz mieć możliwość cofnięcia się w czasie i zobaczysz odbudowaną z gruzów po zniszczeniach wojennych Starówkę (wpisaną na Listę UNESCO). Plac Zamkowy z kolumną Zygmunta i Zamkiem Królewskim, archikatedrę św. Jana z grobami wielkich Polaków, Rynek Starego Miasta i warszawską Syrenkę. Poznasz najpiękniejsze uliczki i zaułki pełne historycznych pamiątek, Barbakan, Mury Obronne z Pomnikiem Małego Powstańca. Następnie odwiedzimy plac Krasińskich, a na nim pomnik Powstania Warszawskiego i zobaczymy miejsce, w którym Powstańcy zeszli do kanałów ewakuując się z oblężonej Starówki. Przespacerujemy się ulicą Miodową z zabytkowymi pałacami magnackimi, by dalej ulicą Senatorską dojść na Plac Teatralny, gdzie rzucimy okiem na dawny Ratusz i Teatr Wielki. Stamtąd dotrzemy na Plac Piłsudskiego, tam, obok Grobu Nieznanego Żołnierza, staniemy w miejscu, z którego Jan Paweł II w 1979 roku wypowiedział słynne słowa: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi”. Przejedziemy przez tereny dawnej dzielnicy żydowskiej. Zobaczymy Umschlagplatz i pomnik Bohaterów Getta. Na koniec zostaje nam rzut oka na największy plac Europy: Plac Defilad, nad którym góruje najwyższy budynek stolicy – Pałac Kultury i Nauki.


WARSZAWSKI NIEZBĘDNIK:

Zamek Królewski Zwiedzanie obejmuje zespół komnat należących do króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, pokoje dworskie, salę Canaletta, zwanego malarzem Warszawy, gdzie znajduje się wspaniała kolekcja pejzaży, tworzących panoramę XVIII- wiecznej stolicy. Najbardziej olśniewającym pomieszczeniem jest Sala Balowa, w której można obejrzeć największy w Polsce plafon. Zwiedzamy mieszkanie pisarza Stefana Żeromskiego i gabinet pierwszego prezydenta II Rzeczypospolitej Gabriela Narutowicza.

Łazienki Królewskie Tu kwitło życie kulturalne i artystyczne polskiego Oświecenia, a król Stanisław August Poniatowski, wielki mecenas sztuki, zapraszał na słynne obiady czwartkowe najznamienitszych artystów. Do najważniejszych obiektów należą: odbijający się w tafli stawu Pałac na Wyspie z bogato zdobionym wnętrzem, amfiteatr ze sceną na wodzie,Teatr Stanisławowski, Biały Domek, Podchorążówka, Stara Pomarańczarnia, Pałacyk Myślewicki. Letnia rezydencja królewska to jeden z najciekawszych w Europie parków, piękny o każdej porze roku, ale na odwiedzających czeka wiele atrakcji zwłaszcza latem: koncerty wśród tysięcy róż przed pomnikiem Fryderyka Chopina, przejażdżka gondolą po stawie, obserwowanie pawi i karmienie wiewiórek.

Zespół pałacowo-parkowy w Wilanowie Niezwykłe bogactwo i zdobienia „polskiego Wersalu” są gloryfikacją dokonań króla Jana III i rodu Sobieskich. W czasie wędrówki po pałacowych komnatach można podziwiać popiersia antycznych bohaterów, sceny bitewne, trofea i figury greckich i rzymskich bogów. Wokół Pałacu rozciąga się efektowny park z dwupoziomowym barokowym ogrodem włoskim i romantycznym parkiem angielsko-chińskim.

Stadion Narodowy Najnowocześniejszy obiekt sportowy w Polsce, Stadion Narodowy w Warszawie, powstał na turniej Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012. Wzniesiono go w niecce Stadionu Dziesięciolecia. Rozegrano tu trzy spotkania grupowe (w tym mecz otwarcia wraz z oficjalną ceremonią), jeden ćwierćfinał i jeden półfinał. Na trybunach stadionu może zasiadać 58 tysięcy widzów. Trasa wycieczek obejmuje m.in. zwiedzanie trybun, szatni piłkarskich, centrum prasowego, kaplicy wielowyznaniowej, Loży Platynowej.

Pałac Kultury i Nauki Zwiedzanie najwyższego budynku w Polsce. Obiektu, który od chwili powstania budził kontrowersje, inspirował literatów i twórców filmowych. Bo pałac może nie każdego zachwyca, ale na pewno jest jedyny w swoim rodzaju. Zwiedzanie wnętrz obejmuje najciekawsze sale reprezentacyjne pałacu, niedostępne dla osób odwiedzających obiekt prywatnie, Salę Kongresową, gabinety i saloniki dygnitarzy, oraz wjazd na XXX piętro, skąd rozciąga się najwspanialsza panorama Warszawy.

Centrum Nauki Kopernik – nowoczesne, interaktywne muzeum, gdzie można zobaczyć, jak powstaje tornado, unieść się na latającym dywanie i zagrać na laserowej harfie. Na zwiedzających czekają setki eksponatów gotowych do samodzielnego eksperymentowania, laboratoria, planetarium, oraz Park Odkrywców.

Muzeum Powstania Warszawskiego – oddziałujące obrazem, dźwiękiem i światłem muzeum oddaje klimat powstańczej Warszawy. Pokazuje dzieje 63 dni bohaterskich walk, ale także życie codzienne warszawiaków. Zwiedzający oglądają replikę samolotu Liberator B-24J w skali 1:1, chodzą po granitowym, ulicznym bruku wśród gruzów zniszczonego miasta. Przeżywają godzinę „W” (godzinę wybuchu powstania), na archiwalnych maszynach drukują obwieszczenia, przechodzą przez kanał, w kinie Palladium oglądają powstańcze kroniki filmowe.


Copyright © 2014 Biuro Przewodników Warszawskich Syrenki