Najlepszy przewodnik Warszawa - Syrenki - wspaniałe zwiedzanie Warszawy. Odkryj z nami najmniej znane zakątki Warszawy. Oprowadzamy wycieczki od wielu lat. Posiadamy ogromne doświadczenie w gwarantowaniu profesjonalnego zwiedzania Warszawy. Najlepszy przewodnik Warszawa - Syrenki - wspaniałe zwiedzanie Warszawy. Odkryj z nami najmniej znane zakątki Warszawy. Oprowadzamy wycieczki od wielu lat. Posiadamy ogromne doświadczenie w gwarantowaniu profesjonalnego zwiedzania Warszawy.
Warszawa Dla zaawansowanych

Trzydzieste plenum spółdzielni zenum
Warszawa Stanisława Barei, Tadeusza Konwickiego i Leopolda Tyrmanda czyli śladami PRL-u. Plac Defilad i „Perła Stalina” – Pałac Kultury i Nauki, a także MDM, Muranów, Ursynów (Alternatywy 4). Siedziba PZPR, gmach wszechwładnej cenzury, owiana ponurą sławą katownia UB i Pałac Mostowskich – komenda stołeczna Milicji Obywatelskiej. Legendarne lokale. Miejsca, w których bawiły się elity władzy, ale i artyści. Lokale Gdzie Bogumił Kobiela i Zbigniew Cybulski dyskutowali z Andrzejem Wajdą, a przysłuchiwał im się Stefan Kisielewski. Miasto bohaterskich opozycjonistów, którzy igrali z SB, miejsca słynnych demonstracji, ale i zgromadzeń podczas papieskich pielgrzymek. Willa generała Wojciecha Jaruzelskiego, skąd wyruszył na wojnę „polsko-polską”, a pod którą do dziś w każdą rocznicę „13 grudnia” gromadzą się jego przeciwnicy.

Sztuka cenniejsza niż złoto
szlakiem warszawskich pereł architektury z krótkim kursem historii sztuki dla każdego.

O polskich królach słów kilka…
rezydencje królewskie na Trakcie Królewskim – ich historia, skrywane tajemnice i wielcy mieszkańcy. Jaki koniec spotkał ostatnich książąt mazowieckich? Skąd się wzięła nazwa Saska Kępa? Dlaczego morganatyczna żona Stanisława Augusta Poniatowskiego nie mieszkała na Zamku Królewskim? Co jadano na obiadach czwartkowych?

Warszawianki, czyli spacer po Warszawie śladami kobiet niezwykłych
Gdzie śliczna panna Grudzińska uwiodła w tańcu Wielkiego Księcia Konstantego? Dlaczego pani Zajączkowa spała na bryle lodu? Na pamiątkę czyich niebieskich oczu pałac Zamoyskich nazwano Błękitnym? O kim, po tragicznej śmierci, mówiono: „Szkoda artystki, nie szkoda – kobiety”?

Żydowska Warszawa czyli miasto którego już nie ma
przed wojną mieszkało w Warszawie prawie 400 tysięcy Żydów. Jaka była ich dramatyczna historia? Co po nich pozostało? Tereny dawnego getta: Muranów, pl. Grzybowski, Umschlagplatz, cmentarz żydowski.

Perły 20-lecia międzywojennego
szlakiem międzywojennej kultury i architektury Warszawy. Wille na Frascati, Sejm, ul. Lwowska, Bank Gospodarstwa Krajowego, kolonia Staszica i modernistyczna Ochota, wille Saskiej Kępy i Żoliborza. Dawne kawiarnie i salony: Ziemiańska, Adria. Kabaret Qui pro Quo. Miejsca związane z marszałkiem Piłsudskim, prezydentem Gabrielem Narutowiczem, prezydentem Warszawy Stefanem Starzyńskim.

Warszawskie ploteczki
szlakiem głośnych skandali, zakazanych romansów, krwawych zbrodni czyli czym żył kiedyś warszawski „mondzik”, i gdzie bawi się dzisiaj „warszawka”.

Szlakiem filmów i literatury
gdzie kręcono sceny do filmu „Pianista”, a w którym domu ukrywał się Władysław Szpilman? Gdzie mieszkali, romansowali i bawili się bohaterowie „Lalki”? Którędy chodziło szemrane towarzystwo ze „Złego”?

Pałace warszawskiej arystokracji
z wizytą u Krasińskich, Branickich i Czartoryskich, czyli salonowe romanse, koligacje rodzinne, niewyobrażalne majątki.

Wszystkie sekrety króla
miejsca związane ze Stanisławem Augustem Poniatowskim, spacer od Zamku do Łazienek.

Tajemnice Starych Powązek
znani i zasłużeni pochowani na zabytkowej nekropolii.

Powązki Wojskowe
czyli panteon zasłużonych Polaków

Warszawa Chopina
miejsca związane z wybitnym kompozytorem. Gdzie mieszkał, koncertował, bawił się, skąd po raz ostatni spojrzał na Warszawę. Pomnik i Muzeum Chopina, kościół św. Krzyża.

Opowieść o jednej dzielnicy
wycieczki dla mieszkańców.

Polska Walcząca
szlakiem Powstania Warszawskiego i miejsc pamięci II wojny światowej.

Warszawscy architekci
arcydzieła najważniejszych architektów stolicy.


Copyright © 2014 Biuro Przewodników Warszawskich Syrenki